Favicon i logos ESE

Mirësevini në Shkollën Evropiane të Anglishtes në Maltë

Mësoni anglisht në Maltë, në zemër të Mesdheut!

Na lejoni t'ju ndihmojmë të arrini qëllimet tuaja në gjuhën angleze!

Imazhi i veçuar Kursi më i popullarizuar i anglishtes së përgjithshme

Përgjithshëm Anglisht

Duke ndjekur një kurs të përgjithshëm të gjuhës angleze në ESE, Maltë, ju zhvilloni të gjitha aftësitë tuaja kryesore gjuhësore dhe përmirësoni nivelin tuaj të përgjithshëm të anglishtes.

Lexo më shumë »
Programi 50+ - Anglisht për të moshuarit

Programi 50+

Për studentët mbi 50 vjeç të cilët dëshirojnë të mësojnë fraza të dobishme dhe gjuhë funksionale për udhëtime dhe situata të përditshme.

Lexo më shumë »

Pse të zgjidhni ESE?

Ikona moderne e klasës
Vendndodhje e shkëlqyeshme e Shkollës me pajisje moderne të të mësuarit

E vendosur në qendër në St Julian me qasje të lehtë në plazhe, kafene, restorante dhe klube nate. Shkolla është plotësisht e pajisur me klasa të mëdha, moderne dhe të ndritshme të shpërndara në tre kate.   

Ikona e komunikimit
Qasja komunikuese komunikuese e përqendruar te studentët

ESE ka mbi 25 vjet përvojë mësimore për tu mburrur. Të gjithë mësuesit tanë janë folës amtare të gjuhës angleze ose të nivelit amtare. Përveç kësaj, ata mbajnë kualifikime profesionale të mësimdhënies.

Ikona e akomodimit
Akomodimi që i përshtatet të gjitha buxheteve

Ne ofrojmë një sërë opsionesh akomodimi që i përshtaten preferencave dhe buxhetit tuaj. Nga familjet pritëse deri tek apartamentet me ushqim me të gjitha komoditetet dhe komoditetin, qëndrimi i studentëve në B&B deri tek hotelet me katër yje, ka diçka për të gjithë.

Certifikata e vlerës së ikonës së Shkollës Evropiane të Maltës së Anglishtes
Vlera e parase
€€€

Përfitoni nga çmimet e shkëlqyera të paketave të cilat përfshijnë kursin, akomodimin me objekte të shkëlqyera. Këto në thelb përfshijnë Wi-Fi, AC, pastrim javor, shërbime, transferime në aeroport, libër kursi dhe certifikatë. Shtojeni atë sigurimit dhe fluturimit për një lehtësi me një ndalesë.

Mbështetja dhe Mirëqenia e Studentëve 24/7
Shërbim i personalizuar - mbështetje studentore dhe mirëqenie 24/7

Stafi ynë mbështetës miqësor dhe profesional në zyrën e mirëqenies së shkollës janë në dispozicion ditë e natë për t'ju ndihmuar gjatë pushimeve tuaja të studimit në ESE. Për atë paqe të shtuar të mendjes, mirëqenia është gjithashtu në dispozicion 24/7 në pritjen e shkollës sonë dhe me telefon.

Aktivitetet e kohës së lirë
Aktivitete argëtuese dhe emocionuese të kohës së lirë për të gjitha moshat 

ESE ofron programe emocionuese, të bazuara në moshë dhe aktivitete sociale të cilat ndryshojnë nga një javë në tjetrën. Ekipi ynë i kohës së lirë me siguri do t'ju udhëzojë se çfarë të bëni dhe shihni kur jeni në Maltë. Na flisni për udhëtime të detyrueshme në Valletta, Gozo dhe më shumë.

Njihuni me shkollën tonë

Studioni në një mjedis modern dhe miqësor

Ikona e Wi-Fi

Pa pagesë Wi-Fi

Student Lounge

Rri kot Student

Kompjuter

Aksesi në kompjuter

Kafene

Mensë

Smartboard

Bordet inteligjente

Tarracë

Tarracat studentore

Merr një turne virtual i ESE.

Çfarë thonë studentët tanë për ne

Akreditimet të gjitha

Shkolla e Gjuhës Angleze shumë e akredituar

Lista jonë e gjatë e akreditimeve tregon njohjen e angazhimit tonë ndaj cilësisë dhe standardeve të larta në të gjitha shërbimet që ne ofrojmë në ESE.

AKOMODIMI ESE

Një gamë e gjerë opsionesh që i përshtaten preferencave dhe buxhetit tuaj

Ne ofrojmë qëndrim ESE, apartamente vetë-hotelierike, Familjet pritëse dhe hotele me tre dhe katër yje.

Apartamente Kuzhina Claret

Apartamente Claret

I madh, i ndritshëm dhe i afërt me ESE Malta. Dhomat e gjumit janë në suitë duke ofruar privatësi në rehati dhe luks ndërsa ndahen me studentë të tjerë të rritur.

Lexo më shumë »
Shkolla Evropiane e Anglishtes Malta

Resorti Salini

I ndodhur në një shpat të butë me pamje të hapur të Detit Mesdhe dhe ambiente të ndryshme duke përfshirë pishina të brendshme dhe të jashtme, banjë, sauna, palestër dhe më shumë.

Lexo më shumë »

Bëni miq për jetën!

Aktivitetet tona bazohen në moshë dhe zgjidhen duke pasur parasysh ju. Ju do të jeni në gjendje të shijoni dhe përjetoni Maltën dhe Gozo dhe gjithçka që ajo mund të ofrojë - pavarësisht nëse është kulturë, histori, det apo diell, ditë apo natë. Me pak fjalë, Malta është një vend i përsosur për t'u çlodhur, shijuar dhe përjetuar me miq të rinj nga vende të ndryshme ndërsa praktikoni anglisht.

Gati për të përmirësuar anglishten tuaj me ne?

Ku Jemi Ne

ESE Malta - Shkolla Kryesore

 

Avenue Paceville,
Shën Juliani STJ3013
Maltë

Shkolla Salini

 

Gjiri i Salina,
St Paul's Bay NXR9030
Maltë