Kërko
Mbyllni këtë kuti kërkimi.

Kampi i të rinjve: 9 - 13 vjeç

Një program gjithëpërfshirës dhe cilësor i krijuar për ta bërë mësimin e gjuhës angleze argëtuese dhe stimuluese për 9 - 13 vjeç.

€830

 

çmimi fillestar

në javë

Programi ESE Junior Camp në Salini Resort me 4 yje është gjithçka cilësi komoditet dhe në një çmim i përballueshëmMe Programi për fëmijët 9 - 13 vjeç është një përvojë emocionuese e të mësuarit anglisht si në klasë ashtu edhe jashtë saj. Programi është gjithpërfshirëse me 20 mësime të gjuhës angleze të përgjithshme, akomodim në dhomën e plotë të bordit në Resortin me 4 yje Salini, një program i plotë aktiviteti, transferime aeroporti  dhe mirëqenien 24/7 dhe mbështetjen e studentëve.
Një Drejtues i Grupit ESE i shoqëron fëmijët gjatë mësimeve dhe në të gjitha aktivitetet, në mënyrë që të jeni të sigurt se fëmija juaj është nën një sy vigjilent (dhe miqësor!).

TI DO T 

 • flas më rrjedhshëm
 • zhvilloni aftësitë tuaja në gjuhën angleze
 • të përmirësojë nivelin e përgjithshëm të anglishtes
 • bëni miq të rinj nga e gjithë bota

Ndani këtë faqe

Fakte te shpejta

Data e fillimit: 
Çdo të hënë

2024 

Pashke: 23.03.2024 - 06.04.2024

Summer: 18.05.2024 - 01.09.2024

Vjeshte: 05.10.2024 - 02.11.2024

Niveli i hyrjes

Fillues - C2

moshë

Minimumi: 9 vjet - Maksimumi: 13 vjet

Kohëzgjatja e kursit

Minimumi 1 javë

Mësimet / javë

20 mësime në javë (15 orë) 

Madhësia e klasës

Maksimumi 15 studentë

Çfarë tjetër është përfshirë në programin tuaj?

Ikona e transferimit të aeroportit

Takohuni dhe përshëndetuni në aeroport dhe transferta

Ikona e materialeve të kursit

Anglisht i Përgjithshëm 20 & materiale kursi

Ikona e librit

Fletore personale

Ikona e certifikatës

Certifikata e kursit

Ikona e mbrëmjes së mirëseardhjes

Mirëseardhje mbrëmje

Ikona e paketës së mirëseardhjes

Paketa e mirëseardhjes

Ikona e akomodimit

Akomodimi ashtu si është rezervuar

Ikona e Wi-Fi

WiFi falas në zonat e përbashkëta

 

ikonë bluzë

Bluzë ESE

Ikona e aktiviteteve

Programi i kohës së lirë

ikona e autobusit

Transport ditor

Ikona 24/7

Mbështetja dhe mirëqenia e studentëve

Mësime

Klasat në Salini Resort janë të reja, të ndritshme, me ajër të kondicionuar dhe të pajisura me tabela inteligjente që bëjnë një i përshtatshëm, rehatshme mjedis mësimor tërheqës. Asnjë kohë nuk humbet ose humbet në udhëtimet në shkolla larg hotelit duke u dhënë studentëve më shumë kohë për t'u çlodhur dhe për të shijuar veten.

Studentët në programin e Junior Club janë testuar për të vlerësuar nivelin e tyre në anglisht dhe vendosen në klasa në përputhje me rrethanat. Studentët marrin pjesë në mësime angazhuese, zhvillojnë rrjedhshmërinë e tyre në anglisht dhe punojnë në të katër aftësitë kryesore - të folurit, të dëgjuarit, të lexuarit dhe të shkruarit me qëllim për të përmirësuar ndërgjegjësimin e tyre gjuhësor dhe për të zgjeruar fjalorin e tyre.

Të gjitha aktivitetet në klasë sillen rreth temave që janë interesante dhe të përshtatshme për këtë grupmoshë. Aktivitetet mund të përfshijnë zgjidhjen e problemeve, lojëra me role, pyetësorë, ndarjen e përvojave dhe leximin dhe dëgjimin midis të tjerëve.

Një ditë tipike

7:30

Telefononi / dushet për zgjim

8:30

Mëngjesi

9:30

Aktivitet në mëngjes si Splash & Fun

13:00

Dreka e nxehtë në rezidencë

14:00

Koha e pushimit

15:00

Mësimet Angleze *

19:00

Darka në rezidencë

20:00

Aktivitet në mbrëmje si bowling

23:00

Iken dritat

* Kjo është vetëm një tabelë kohore shembullore. Mësimet mund të zhvillohen në mëngjes ose pasdite.

Orar

Orari ynë i klasës u lejon studentëve të maksimizojnë kohën e tyre në klasë me studentët dhe mësuesit e tjerë për të siguruar përmirësimin dhe zhvillimin e gjuhës dhe aftësive.

 

Mësimet mund të zhvillohen në mëngjes ose pasdite.

Orari i Kampit Junior të Shkollës Evropiane të Anglishtes Malta dhe nxënësve të rinj

* ky orar ndryshon në një festë publike në Malteze

Aktivitete

Një program aktiviteti emocionues dhe argëtues është thelbësor për të patur një festë studimi të paharrueshëm dhe në ESE ne kemi hartuar programin tonë Junior Camp për t'u siguruar që studentët të shijojnë të gjitha aktivitetet e tyre. Aktivitetet janë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të bërë miq me kombësi të tjera dhe për të praktikuar anglisht, duke qenë se kjo është gjuha e përbashkët.


Aktivitetet organizohen çdo ditë (në mëngjes dhe / ose pasdite) dhe në mbrëmje nga e hëna në të premte me një aktivitet ditor të shtunën.  E diela është një ditë pushimi dhe kohe e lirë dhe studentët zakonisht janë të lumtur të rrinë pranë pishinës spektakolare dhe thjesht të qetësohen. Sidoqoftë, për ata studentë me shumë energji dhe entuziazëm që të përjetojnë më shumë aktivitete opsionale në Maltë janë gjithmonë në dispozicion si p.sh.  një turne ditor i plotë në Gozo, një vizitë në parkun Splash and Fun, një udhëtim ditor në Comino ose një notim në një nga plazhet e bukura me rërë të Maltës. 


Kliko këtu për më shumë informacion.

Cili është niveli juaj i anglishtes?

Mos u shqetëso - ne do ta kuptojmë atë për ju.

 

Para mbërritjes ju mund të bëni Testi i vendosjes në internet të ESE, e cila duhet të dorëzohet të paktën 7 ditë para se të filloni kursin tuaj.

 

Përndryshe, stafi ynë akademik do t'ju kërkojë të uleni për një test të shkurtër vendosjeje ditën tuaj të parë në shkollë.

Tabela e niveleve të anglishtes

AKOMODIMI

Resorti Salini

Hotel me 4 yje

Vendbanimi Junior Camp

Moshat 9 - 13

Mengjes dreke darke

 Dhoma me 4 shtretër

Rezidenca brenda shkollës

Vendbanimi

Programi i Junior Camp zhvillohet në Salini Resort i cili është një Hotel superior me katër yje vetëm 15 minuta larg me makinë / autobus nga Shkolla Kryesore ESE. Resorti Salini ndodhet në Veri të Maltës afër gjirit të Shën Palit dhe ndodhet në një kodër të pjerrët të butë përpara Detit të bukur Mesdhe. Të gjitha vaktet (mëngjes, drekë dhe darkë) shërbehen në hotel dhe janë në një stil shuplakë duke ofruar shumë zgjedhje dhe cilësi

 

Moderne, e ndritshme dhe me ajër të kondicionuar klasat me tabela inteligjente janë të përshtatshme brenda hotelit duke u kursyer studentëve shumë kohë udhëtimi. 

 

Për më shumë informacion Kliko këtu ose vizitoni Faqja e internetit e Salini Resort.

Lehtesirat dhe sherbimet

Dhoma me katër banesa

Mëngjes, Dreka dhe Darka

Kondicioner

24/7 Mirëqenie dhe Ndihmë

Zyra e ESE

 Student Lounge

Lojra dhomë

klasat

 Shërbimet e lavanderi

Pishinë në natyrë

Fushë tenisi / vozitje

Wi-Fi në vende publike

Akomodimi

Studentët vendosen në dhoma standarde me katrorë në katin e parë, të dytë dhe të tretë të hotelit me studentë të tjerë të së njëjtës gjini dhe sa më shumë të jetë e mundur nga kombësi të ndryshme.

Komoditetet në të gjitha dhomat e miqve përfshijnë:

 •   banjo suite
 •   kondicioner
 •   TV
 •   tharëse flokësh
 •   i sigurt
 •   frigorifer frigo
24/7 Mirëqenie dhe Mbështetje 

Drejtuesit e Grupit ESE janë gjithmonë të pranishëm në Salini Resort duke ofruar mbështetje dhe ndihmë për të  të gjithë studentët 24/7 dhe në të gjitha aktivitetet e organizuara nga ESE. Një infermiere dhe ndihmësit e parë janë në vend dhe në aktivitetet e ESE dhe një mjek është në dispozicion në telefon.

 

Rregullat dhe rregulloret e ESE-së, duke përfshirë shtetrrethimin, zbatohen në çdo kohë dhe mund të shihen në udhëzuesin tonë të mirëseardhjes, të cilin mund ta shkarkoni këtu.  

Ushqimi

Mëngjes shuplakë, drekë dhe darkë shërbehen në dhomat e ngrënies së studentëve duke ofruar një zgjedhje të shkëlqyeshme të ushqimit ushqyes.

Mëngjesi shërbehet ndërmjet 07:30 dhe 08:30 të mëngjesit. 

 

Dreka e nxehtë shërbehet ditëve të javës dhe një drekë e paketuar të shtunën dhe të dielën. 

 

Darka shërbehet në orën 19:00.

Të gjitha vaktet ndryshojnë nga dita në ditë dhe përfshijnë një zgjedhje të mirë të sallatave, makaronave, picave, mishit, peshkut, frutave dhe ëmbëlsirave / akullores.

European School of English Malta Makarona që shërbehen në restorantin Vecchia Napoli në Salini Resort - për adoleshentët
Lokacioni
 • 20 minuta me autobus për në shkollën e gjuhës ESE
 • Pjesë e qetë e Gjirit Salina në Veri të Maltës
 • Pamje të bukura të papenguara të Detit Mesdhe

A jeni i interesuar për këtë program?

Bëni hapin tjetër dhe klikoni në butonin më poshtë për të rezervuar këtë program. Çmimet bazohen në kohëzgjatjen tuaj dhe mundësitë e akomodimit.